Guma w Płynie

Dachy płaskie o wielkich powierzchniach prawie zawsze izoluje się za pomocą papy. Jest to materiał, który łatwo ulega degradacji i prowadzi do nieszczelności dachu. Płynna guma to technologia, która zastąpi papę w najbliższych latach. Gumę CWS można nanosić za pomocą maszyny lub ręcznie.

Skuteczna i trwała hydroizolacja dachu

Wielkopowierzchniowe Dachy Płaskie – Izolacja systemem CWS

Takie dachu pokryte papą lub blachą to najczęściej wykonywane przez nas naprawy. Przy dużych powierzchniach, doraźne miejscowe naprawy są bardzo często nie skuteczne. Woda znajduje sobie miejsca do przeciekania poprzez mikropęknięcia poszycia, łączenia arkuszy papy lub blachy, mocowania takie jak nity, wkręty „farmery” lub niedokładne albo wadliwe wykonanie. Bardzo częstym problemem są przegrzane lub niedogrzane łączenia papy z papą, papy z blachą. Ponadto woda dostająca się przez nieszczelności poszycia może migrować nieraz kilka/kilkanaście metrów wewnątrz dachu zanim napotka na szczelinę umożliwiającą wpłyniecie do wnętrza budynku. Takie sytuacje bardzo utrudniają zlokalizowanie uszkodzenia/ nieszczelności poszycia dachu.

Zdecydowanie największym problem z jakim się spotykamy na dachach, są nieszczelności w izolacji infrastruktury dachowej. Prawidłowe i trwałe wykonanie uszczelnienia papą kominów, anten, ognio murów, attyk, pasów nadrynnowych oraz całej infrastruktury teletechnicznej, wydaje być się niemal niewykonalne. Po krótkim czasie eksploatacji pojawiają się mniejsze lub większe nieszczelności a tym samym przecieki, powodujące degradację (korozję chemiczną i biologiczną) konstrukcji oraz izolacji termicznej wewnątrz dachu.

Tylko całościowe wykonanie izolacji w pełnej technologii natryskowej CWS, daje gwarancję szczelności i trwałości na długie lata bezproblemowej eksploatacji dachu.

Takie rozwiązanie potwierdza coraz większe grono zadowolonych użytkowników wykonanych przez firmę TERMIL izolacji dachów.

Zadzwoń, dowiedz się więcej!

Renowacja i uszczelnianie dachu z blachy

Ryzyko nieszczelności pojawia się przy wszystkich rodzajach dachów z blachy. W zależności od stopnia uszkodzeń oraz wielkości dachu, uszczelnienie dachu przeprowadzić można samodzielnie lub przy pomocy specjalistów. Niewielkie uszkodzenia możemy wykonać za pomocą gumy w płynie na dach CWS R. Produkt ten z powodzeniem nakładać można bez użycia maseczki ochronnej. Przy większych powierzchniach zaleca się zastosowanie gumy w płynie CWS 1000 N. Aplikacja maszynowa tego materiału wymaga specjalistycznego sprzętu oraz przeszkolonego specjalisty. Czytaj Dalej… ↓

Obejrzyj, jak stosuje się gumę w płynie!